,,Twórcy Niepodległej…”- finał konkursu historycznego

11 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rokietnicy miał miejsce finał Szkolnego Konkursu Historycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Twórcy Niepodległej: Józef Piłsudski i Roman Dmowski”. Konkurs został zorganizowany  i przeprowadzony przez p. Bożenę Lotycz oraz uczniów kl. IIIA – Karola Kijankę i Dawida Blajera. Stanowił jeden z punktów programu uroczystych obchodów w naszej szkole Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cieszył się on zainteresowaniem uczniów kl. VII SP i Gimnazjum już od chwili jego ogłoszenia.
W turniejowe szranki stanęło ośmioro zawodników zakwalifikowanych w wyniku przeprowadzonych w maju eliminacji: Jakub Bała z kl. VII, Dariusz Koniuszy z kl. IIA, Konrad Piejko z kl. IIB, Amelia Wysocka z kl. IIIA oraz Daria Potoczny, Klaudia Napora, Justyna Wróbel i Klaudia Gala z kl. IIIB. Do finałowej rozgrywki weszła trójka uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą o dwóch Wielkich Twórcach Niepodległej Polski.
Po zaciętym pojedynku zwyciężyła Daria Potoczny, drugie miejsce zajęła Klaudia Napora, trzecie – Konrad Piejko. Laureaci i finaliści konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy ufundowane przez Dyrektora Szkoły.