Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Spotkanie z pisarką

Spotkanie z pisarką

24 września 2018r.  odbyło się spotkanie gimnazjalistów z pisarką. Do szkoły przyjechała z Warszawy p. Barbara Czaykowska – Kłoś, autorka książki  ,,Historie kuchenne. O miłości, rodzinie i sile tradycji” oraz cyklu ,,Historie świąteczne”. Organizatorem spotkania była nauczycielka historii p. Bożena Lotycz. Pani Barbara przybyła do Rokietnicy nieprzypadkowo, ponieważ nasza miejscowość jest bliska jej sercu. Jej dziadkowie Lidia i Eustachy Uznańscy posiadali tutaj majątek ziemski, tu spędziła młodość jej mama Zofia. Na rokietnickim cmentarzu spoczywają jej bliscy: rodzice, brat, dziadek i wujostwo. Podczas spotkania Pani Basia w bardzo emocjonalnym przekazie przybliżyła  młodzieży realia życia w powojennej Polsce na przykładzie trudnych i bolesnych losów swojej rodziny. Opowieści rodzinne okraszała przepisami kulinarnymi  a z każdym przepisem wiązała się jakaś rodzinna anegdota, często bardzo humorystyczna. Taki styl przekazu autorki zaciekawił młodych słuchaczy.   W trakcie pobytu w szkole P. Barbara odwiedziła również szkolną Izbę Pamięci, gdzie z zainteresowaniem obejrzała jej zbiory. Kilka egzemplarzy swojej książki przekazała   p. Dyrektor Annie Żołyniak oraz uczniom, którzy najbardziej zaangażowali  się w organizację spotkania i byli Jej przewodnikami po naszej izbie muzealnej. Było to niezwykłe, pouczające, pełne ciepła i wzajemnej życzliwości spotkanie, za które składamy gorące podziękowanie  p. Barbarze.