Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Spotkanie z pisarką

Spotkanie z pisarką

24 września 2018r.  odbyło się spotkanie gimnazjalistów z pisarką. Do szkoły przyjechała z Warszawy p. Barbara Czaykowska – Kłoś, autorka książki  ,,Historie kuchenne. O miłości, rodzinie i sile tradycji” oraz cyklu ,,Historie świąteczne”. Organizatorem spotkania była nauczycielka historii p. Bożena Lotycz. Pani Barbara przybyła do Rokietnicy nieprzypadkowo, ponieważ nasza miejscowość jest bliska jej sercu. Jej dziadkowie Lidia i Eustachy Uznańscy posiadali tutaj majątek ziemski, tu spędziła młodość jej mama Zofia. Na rokietnickim cmentarzu spoczywają jej bliscy: rodzice, brat, dziadek i wujostwo. Podczas spotkania Pani Basia w bardzo emocjonalnym przekazie przybliżyła  młodzieży realia życia w powojennej Polsce na przykładzie trudnych i bolesnych losów swojej rodziny. Opowieści rodzinne okraszała przepisami kulinarnymi  a z każdym przepisem wiązała się jakaś rodzinna anegdota, często bardzo humorystyczna. Taki styl przekazu autorki zaciekawił młodych słuchaczy.   W trakcie pobytu w szkole P. Barbara odwiedziła również szkolną Izbę Pamięci, gdzie z zainteresowaniem obejrzała jej zbiory. Kilka egzemplarzy swojej książki przekazała   p. Dyrektor Annie Żołyniak oraz uczniom, którzy najbardziej zaangażowali  się w organizację spotkania i byli Jej przewodnikami po naszej izbie muzealnej. Było to niezwykłe, pouczające, pełne ciepła i wzajemnej życzliwości spotkanie, za które składamy gorące podziękowanie  p. Barbarze.