Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach.W Szkole Podstawowej w Rokietnicy  obchody tego dnia prowadzone były wspólniezWMTDay2018.Dzisiejszy dzień upłynął pod hasłem„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.W klasach V-VIII  zostały przeprowadzone egzaminy, rozwiązywano łamigłówki matematyczne. Najlepsi uczniowie otrzymali tytuł Experta Tabliczki Mnożenia.
Dzień wcześniej czyli 27 września zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla rodziców, którzy przybyli na wywiadówkę. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom oraz wszystkim uczestnikom.