Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach.W Szkole Podstawowej w Rokietnicy  obchody tego dnia prowadzone były wspólniezWMTDay2018.Dzisiejszy dzień upłynął pod hasłem„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.W klasach V-VIII  zostały przeprowadzone egzaminy, rozwiązywano łamigłówki matematyczne. Najlepsi uczniowie otrzymali tytuł Experta Tabliczki Mnożenia.
Dzień wcześniej czyli 27 września zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla rodziców, którzy przybyli na wywiadówkę. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom oraz wszystkim uczestnikom.