Montaż słowno – muzyczny pt. „Niepodległej”

Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną –setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy Rokietnicy 11 listopada 2018 r. o godz. 17.00  na hali sportowej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy włączyli się w obchody tego święta, oglądając montaż słowno – muzyczny pt. „Niepodległej”.
W uroczysty  nastrój świętowania wprowadził, licznie zgromadzoną publiczność, reprezentacyjny taniec narodowy - polonez. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie ze szkoły podstawowej i klas III gimnazjum opowiedzieli, poprzez utwory poetyckie i prozatorskie, o walkach  o niepodległość, która trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w licznych zrywach niepodległościowych oraz na polach bitewnych I wojny światowej. Dopełnieniem tej niecodziennej akademii była recytacja liryków, które powstały w ubiegłym roku szkolnym na lekcji języka polskiego (E. Baran, J. Hendzel, K. Kameckiej, E. Mochoń i A. Sykały) oraz zagranie przez uczniów  na gitarze, klarnecie i saksofonie pieśni ułańskich  i legionowych. Duże  wrażenie na widzach zrobiła  prezentacja multimedialna wykonana przez uczniów kl. III gimnazjum pt. „100 lat Niepodległej” w reżyserii D. Koniuszego i R. Marciniszyna. Niezwykłym przeżyciem dla publiczności było wysłuchanie piosenek o tematyce patriotycznej w wykonaniu zaproszonego gościa – uczennicy klasy II liceum– Magdaleny Pikuły, która jest jednocześnie uczennicą pana Arsena Shkurhana i p. Krzysztofa Zajdla, prowadzącego studio wokalno – instrumentalne.  Operowe wykonanie  przez Magdalenę takich utworów jak:”La forza”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Jest takie miejsce, jest taki kraj”, „Być może”, czy na zakończenie , „Roty”, sprawiło, że widzowie na długo zapamiętają ten rocznicowy wieczór.