Wolontariusze w akcji1

Podczas trzech grudniowych spotkań gimnazjaliści Szkolnego Koła Wolontariatu, któremu przewodniczy uczennica klasy III a Gabrysia Kiper, wykonywali piękne stroiki bożonarodzeniowe z przeznaczeniem na kiermasz charytatywny pod hasłem „Mikołaj dla Adrianka”. Licznie przybyła młodzież z wielkim zaangażowaniem tworzyła ozdoby świąteczne, tym razem pod kierunkiem p. Grażyny Rogała z Tapina. Pomagali im w tym opiekunowie SKW p. Bożena Lotycz i p. Dariusz Balicki, których wsparła p. Jadwiga Karpińska i p. Katarzyna Twardy. Część ozdób uczniowie wykonali w domu przy wsparciu swoich rodziców. P. Magdalena Dyl z uczniami SP przygotowała na kiermasz aniołki z koralików.

W naszą akcję charytatywną włączył się także k. proboszcz Jacek Chochołek, który rozpropagował ideę wolontariatu i naszą działalność. Dzięki Jego życzliwości 6 grudnia, w dzień odpustu parafialnego, gimnazjaliści zaoferowali wykonane przez siebie stroiki i ozdoby przy Kaplicy Zmartwychwstania w Rokietnicy. Mieszkańcy Rokietnicy wykazali się zrozumieniem i hojnością, dzięki czemu udało się zebrać kwotę 1300 zł., która jest naszym skromnym wkładem w leczenie Adrianka. Cieszymy się z odzewu, z jakim spotkała się nasza akcja, i dziękujemy wszystkim darczyńcom.