Pokaz w mobilnym planetarium

W dniu 03.04.2019r. w naszej szkole odbyły się pokazy w mobilnym planetarium. W seansach uczestniczyli uczniowie wszystkich klas: od „0” do VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum. Seanse w swej tematyce i formie przekazu były dostosowane do wieku odbiorców. W atrakcyjny i zrozumiały dla widza sposób przedstawiały zagadnienia z astronomii, jak również zawierały niektóre treści z podstawy programowej takich przedmiotów jak: przyroda, biologia, geografia i fizyka. Każdy pokaz w 3D zabierał młodszych i starszych odkrywców m.in. w przestrzeń kosmiczną, pokazując piękno Wszechświata. Uczniowie starszych klas po raz kolejny przekonali się, że „Fizyka nie jest taka straszna jak się wydaje”! To nie tylko skomplikowane wzory i definicje, lecz nauka, która nas otacza, a jej zagadnienia dotyczą wszystkiego co determinuje nasze istnienie na Ziemi i w Kosmosie. Pani Katarzyna Twardy, która zorganizowała wizytę mobilnego planetarium w naszej szkole, jako nauczyciel fizyki, była niezmiernie szczęśliwa, że w tym wydarzeniu uczestniczyli prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Potwierdza to duże zainteresowanie przedmiotami ścisłymi u dzieci i młodzieży. Uczniowie byli zachwyceni i już dopytują, kiedy będą następne tego typu pokazy.