Pożegnanie Absolwentów 2018/2019

Piękny i wzruszający przebieg miała uroczystość pożegnania absolwentów w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy dnia 17 czerwca 2019r.  Edukację zakończyła  klasa VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum. To więc historyczne zakończenie roku szkolnego - po raz pierwszy po latach przerwy mury szkolne opuszczali uczniowie klasy VIII i po raz ostatni szkoła żegnała gimnazjalistów. Zgodnie z ceremoniałem absolwenci przekazali swoim młodszym kolegom sztandar, a siódme klasy odczytały rotę ślubowania i przyjęły na siebie nowe obowiązki. Następnie uczniowie klasy VII wierszem  pożegnali swoich starszych kolegów oraz wręczyli im upominki. Z kolei absolwenci w humorystyczny, ale i wzruszający sposób przedstawili swój pobyt w szkole. W części artystycznej uczniowie klasy ósmych prezentowali swoje wiersze i śpiewali przygotowane na tę uroczystość piosenki oraz odbył się pokaz mody. Uroczystość dostarczyła wszystkim zebranym wielu niezapomnianych wrażeń i na trwałe wpisała się w tradycję szkoły. Nie obyło się bez wzruszeń i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych  lat. Nie zabrakło  podziękowań dla dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Były też życzenia, kwiaty, ukradkiem ocierane łzy.
Dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły życzą wszystkim  absolwentom  powodzenia w podejmowaniu życiowych decyzji oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.