Próbny alarm pożarowy

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w szkole w dniu dzisiejszym przy współpracy z PSP z Jarosławia oraz OSP z Rokietnicy przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników w wyznaczone miejsce zbiórki ewakuacji. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.
Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu  uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy zgromadzili się w wyznaczonym miejscu  zbiórki do ewakuacji. Uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Alarmy próbne to bardzo ważna kwestie, która przygotowują nas wszystkich do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się należy zachować w takich sytuacjach.
/ foto UG Rokietnica/