Odwiedziny w Komunalnej Bibliotece Publicznej w Rokietnicy

Odwiedziny w  Komunalnej Bibliotece Publicznej w Rokietnicy

Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą odwiedzili Komunalną Bibliotekę Publiczną w Rokietnicy. Celem wizyty było zapoznanie się z zawodem bibliotekarza oraz wysłuchanie pogadanki kierownika placówki pani Magdaleny Horbowy. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały jaki księgozbiór znajduje się w bibliotece, kto może z niego korzystać, oraz że wypożyczone książki należy szanować. Dowiedziały się również jakie zasady obowiązują czytelników oraz do czego służy czytelnia i jak należy się w niej zachować. Następnie dzieci wypożyczyły sobie pierwszą lekturę obowiązującą do czytania w miesiącu wrześniu, oraz bajeczki które przyciągnęły ich ciekawość . Na koniec wizyty dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek oraz planem lekcji na nowy rok szkolny. Dziękujemy pani kierownik biblioteki za miłe przyjęcie i obiecujemy że, będziemy często odwiedzać bibliotekę w celach czytelniczych.