"Papieskie Kremówki"- akcja charytatywna

„(...) A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Że myśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze" – mówił z uśmiechem 16 czerwca 1999 roku - Jan Paweł II na rynku w Wadowicach. To zdanie Ojca Świętego wypowiedziane w czasie słynnej wizyty w rodzinnym mieście zapisało się w pamięci milionów słuchających go ludzi. Stąd wzięło się określenie "papieska kremówka" Między innymi chodziło o to, żeby zjeść jak najwięcej ciastek. Jak przyznali dawni szkolni koledzy papieża, Lolek zjadł 10 kremówek i ten wynik dał mu drugie miejsce, bowiem zwycięzca tego osobliwego pojedynku pochłonął ich aż 16!

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami 17 października zorganizowali w szkole akcję charytatywną "Kremówki Papieskie". Na przerwach można było skonsumować to wyśmienite ciastko wspominając naszego wielkiego Rodaka, a zwłaszcza jego „słabość” do tego ciastka. Uczniowie udali się do Urzędu Gminy aby też sprzedawać kremówki. Zostali bardzo mile przyjęci i oczywiście wszystkie kremówki się sprzedały. Ciasto  znikło w bardzo szybkim tempie.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom należącym do Szkolnego Koła Caritas, którzy swoim zaangażowaniem, sumiennością i życzliwością sprawili, że akcja mogła przebiec tak sprawnie i w tak miłej i radosnej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim RODZICOM którzy zaangażowali się w tę akcję. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kremówki były baaardzo duże i baaardzo pyszne! Kremówki przypomniały nam rodzinną radość świętowania”.Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na cel charytatywny. Święty Jan Paweł II na pewno cieszy się z naszej postawy, zerkając na nas z Domu Ojca w niebie.