„Wsparcie, satysfakcja, pomoc”,

„Zatrzymaj się na chwilę, odetchnij pięknem świata

Zatrzymaj się na chwilę, zauważ swego brata

Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl – po co żyjesz?”

Te słowa rozpoczęły koncert charytatywny pt. „Wsparcie, satysfakcja, pomoc”,  który odbył się w niedzielny, listopadowy wieczór w naszej szkole.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor uczniowie z klas IV – VIII,  należący do Szkolnego Koła Caritas, zaprezentowali się w montażu słowno – muzycznym, w którym  przekonywali, że nigdy nie jest za późno, by dołączyć do grona pomagających, by dołączyć do idei Szlachetnej Paczki.  Recytowali wiersze, śpiewali piosenki przez siebie wybrane, grali na różnych instrumentach refleksyjne utwory,  bowiem- śpiew, muzyka i poezja -  budzą w sercu pragnienie dobrych czynów.

Na początku występu usłyszeliśmy piękne wykonanie utworu „Palladio” przez kwartet smyczkowy- Nella Fantasia, a  pozostałe utwory w wykonaniu tego kwartetu to: tango z filmu „Zapach kobiety”, ballada „Yesterday”, piosenka E. Presleya i Ch. Perri.

Dopełnieniem części artystycznej było niezwykłe, operowe wykonanie arii „Ombra mai fu”, „Lungi dal Caro Bene” oraz piosenki „Memory” przez gościa specjalnego występu – Magdalenę Pikułę. Na zakończenie koncertu p. Magdalena Pikuła brawurowo zaśpiewała „Ave Maria”.  Głębokie emocje towarzyszące podczas słuchania tej pieśni podkreśliły trafność słów naszego Patrona Szkoły: „Człowiek jest wielki (…) przez to , czym dzieli się z innymi”.

Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i w tę niedzielę poświęcili swój czas, uczestnicząc  w koncercie „Wsparcie, satysfakcja, pomoc” .W ten sposób wsparli akcję  Szkolnego Koła Caritas, przyłączyli się do  inicjatywy Szlachetnej Paczki. Wszelkie datki wrzucone do puszki po zakończeniu koncertu będą przekazane na zakup żywności dla potrzebujących.

Słowa wdzięczności kierujemy również do p. Józefa Kijanki, który użyczył i obsługiwał sprzęt nagłaśniający i dzięki temu mogliśmy usłyszeć niesamowite wykonanie utworów muzycznych przez niezwykłego gościa wieczoru – Magdalenę Pikułę.

„Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka” - niech słowa kard. S. Wyszyńskiego towarzyszą  tym wszystkim, którzy przy okazji koncertu „Wsparcie, satysfakcja, pomoc” wyzwoli w sobie podkłady dobra … .