Akcja „Razem na Święta”

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokietnicy przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta.”
Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

„Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc. Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same i zawsze jest ktoś o nich pamięta” – napisał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piątkowski w liście zachęcającym uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Razem na Święta”.

Śmiało, możemy przyznać, iż przez cały rok w naszej szkole podejmujemy różnorodne działania na rzecz pomocy innym. W grudniu nasze działania wpisały się również w akcję MEN "Razem na Święta".

W ramach przedświątecznego wolontariatu podjęte zostały następujące działania i akcje:

• Coraz rzadziej są wysyłane kartki świąteczne, zapominamy pisać  kartki bożonarodzeniowe do rodziny znajomych, przyjaciół. Postanowiliśmy wrócić do tej tradycji i pokazać uczniom, że każdy może wykonać taką kartkę niewielkim kosztem i zrobić przyjemność drugiej osobie, przede wszystkim wywołać radość na twarzy osamotnionego seniora. Na początku grudnia na zajęciach dodatkowych, po lekcjach pod opieka nauczycieli uczniowie wykonywali kartki świąteczne.  Ozdabiali, rysowali, naklejali, dekorowali. Powstały piękne, niepowtarzalne jedyne w swoim rodzaju kartki bożonarodzeniowe. Następnie uczniowie wpisywali życzenia świąteczne i je podpisywali. Wokół nas są osoby samotne więc chcemy odwiedzić ich przed świętami Bożego Narodzenia i złożyć życzenia od nas wszystkich i dołączyć serdeczny uśmiech.

kliknij w fotkę

• Koncert charytatywny pt. „Wsparcie, satysfakcja, pomoc”

kliknij w fotkę

• Kolejna nasza świąteczna akcja to zorganizowanie paczek żywnościowych dla potrzebujących rodzin mieszkających w naszym środowisku

• Kiermasz stroików bożonarodzeniowych

kliknij w fotkę

• Wielka zbiórka zabawek, przyborów szkolnych i  zeszytów dla dzieci uczęszczających do  szkoły w Samborze na Ukrainie.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za włączenie się w tą przedświąteczną akcję.

Dziękujemy !!!