,,Na czym polega praca pielęgniarki?”

27 lutego w zerówce odbyło się spotkanie z p. Dorotą Potoczny, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w szpitalu psychiatrycznym w Żurawicy. W czasie tej wizyty dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki. Pani Dorota zademonstrowała nam niektóre zabiegi np. mierzenie ciśnienia, słuchanie bicia serca za pomocą stetoskopu. Pokazała różne medyczne akcesoria i wyjaśniła ich przeznaczenie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały: igły, strzykawki, kroplówki, pojemniki na leki oraz zadawały mnóstwo ciekawych pytań naszemu gościowi. Na koniec pani pielęgniarka rozdała dzieciom plastry i strzykawki. Przedszkolaki wręczyły gościowi drobny upominek i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie za tak ważną i cenną lekcję dotyczącą zdrowia.