Biblioteka szkolna

Drodzy uczniowie Biblioteka Szkolna przygotowała dla Was propozycje programów, które możecie wykorzystać podczas wolnego czasu (dla młodszych i starszych UCZNIÓW). Udostępniam także  materiały i wytyczne do samokształcenia uczniów.

Dzieci uczą się same w domu! Dzieci uczą rodziców w domu!

W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Materiały można pobrać pod adresem:

Opis:

Program dla dzieci służący do kolorowania obrazków w formie szkiców, a także tworzenia rysunków własnych. Umożliwia np. wybór palety kolorów, wielkości pędzla, ołówka, szybkie czyszczenie narysowanego obrazka. Gotowy obrazek można zapisać w formacie GIF oraz wydrukować. Program na czas korzystania z niego zmienia rozdzielczość ekranu na 800 x 600pikseli. Dostępny dla systemu Windows, Android, istnieje także wersja na przeglądarkę.

Emaze

Opis:

Emaze to nowa generacja prezentacji online, która pozwoli zaskoczyć swoim wyglądem i technologią. Trzeba tylko wybrać szablon, aby rozpocząć tworzenie niesamowitej prezentacji.

Narzędzie online do tworzenia dynamicznych prezentacji, przypomina w swoim działaniu znane aplikacje - PowerPoint i Prezi. Zamiast przesuwać slajdy prezentacji od lewej do prawej, aplikacja używa różnych technik, takich jak ruchy zoomu lub 3D, aby zaprezentować pokaz slajdów. Narzędzie jest proste w obsłudze, bezpłatne w wersji podstawowej, anglojęzyczne. Wymaga założenia konta.

Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej

Opis:

Wirtualna  Biblioteka  Literatury  Polskiej  została  zrealizowana  przez  Uniwersytet Gdański  w  ramach  projektu  UNESCO  "Biblioteka  Wirtualna  Klasycznych Tekstów Literatury Świata".  Zawiera  znaczące  utwory  literatury polskiej  wolne  od  praw  autorskich i jest dostępna  bez ograniczeń dla celów naukowych, dydaktycznych i edukacyjnych. Poszczególne teksty utworów literackich prezentowane są w całości. Użytkownik znajdzie tu alfabetyczny indeks  autorów,  tytuły  w  porządku  chronologicznym, noty  biograficzne,  ilustracje  z zakresu literatury i kultury.

ToonyTool

Opis:

ToonyTool.com to darmowy internetowy kreator kreskówek i narzędzie do tworzenia krótkich scenek komiksowych, memów. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga rejestracji. Podczas tworzenia historyjek użytkownik może skorzystać z: teł, postaci, chmurek z tekstem, rekwizytów udostępnionych w programie lub z obrazów własnych, zapisanych na dysku komputera. Gotową pracę można wydrukować, pobrać w formacie JPG, udostępnić w serwisach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+), wysłać e-mailem.