„2020 ROKIEM BITWY WARSZAWSKIEJ” – plakaty uczniów klasy IV.

Sejm i Senat  RP i przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej.
Uzasadniono, że 100 lat temu, w dniach 13 -15 sierpnia 1920 roku, na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko -bolszewickiej. "Bohaterskie Wojsko Polskie na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, wspieranym między innymi przez szefa sztabu generalnego - generała Tadeusza Jordan-Rozwadowskiego, obroniło niepodległość Polski. Zwycięstwo przekreśliło też plany bolszewików rozszerzenia rewolucji na Europę Zachodnią". Wydarzenie nazywane jest ,,cudem nad Wisłą” oraz jedną z przełomowych bitew, które zmieniły dzieje świata.

Uczniowie klasy IV zapoznając się z tym okresem w dziejach Polski, także mają swój wkład w obchody 100-lecia  tego ważnego wydarzenia. Czwartoklasiści zaznajomili się z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego, sytuacją odradzającej się niepodległej Ojczyzny i kształtowaniem granic państwa polskiego po I wojnie światowej. Wszyscy wykonali plakat „2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej”, wykazując się przy tym wiedzą historyczną i inwencją twórczą. „Czwartakom” należy się za to ocena z historii, a plakaty można podziwiać na stronie internetowej naszej szkoły.
(Kliknij w rysunek aby powiększyć)

Amelia Bała Amelia Totoś Jakub Gołębiowski Jakub Bąk Gac Jakub Flejszar Karol Kijanka
Kornel Kość Krzysztof Warzocha Mateusz Lonc Martyna Karpińska Julia Przepłata Sebstian Pająk

Miłosz Sykała Weronika Potoczny Wiktor Strzelec Wojciech Gaweł Oliwia Lizun