Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

„Masz tę moc” – książka, która pomoże zrozumieć wirusa

Wydawnictwo Olesiejuk udostępniło darmową książeczkę dla dzieci o koronawirusie. „Masz tę moc” powala dzieciom oswajać lęki. Może być przyczynkiem do rozmowy o zmianach, jakie ostatnio nastąpiły w naszym codziennym funkcjonowaniu. Książeczka jest do pobrania całkowicie za darmo w wersji pdf  – pobierz. Zawiera kilka informacji o koronawirusie, o chorobie, którą powoduje i o tym, jak możemy zapobiegać zarażeniu. Wydawnictwo zachęca do pobierania darmowej książeczki, korzystania z niej i udostępniania dalej. W projekt było zaangażowanych wiele osób całkowicie za darmo. Ilustracje wykonała Ewa Podleś. Przy tworzeniu tej książki uczestniczyli lekarze, psychologowie, weterynarze. To wartościowy i rzetelny materiał! Książeczka pomoże wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

Bajka terapeutyczna: „Jeżyk Bartek zostaje w domu”

Bajka autorstwa psycholożki i nauczycielki języka polskiego Marty Mytko opowiada o jeżyku, który z powodu wirusa musiał zostać w swojej norce. Autorka pisze przystępnym językiem, adekwatnym dla najmłodszych dzieci. Jasno objaśnia czym jest wirus, który uniemożliwił jezykowi pójście do leśnej szkoły, w jaki sposób się rozprzestrzenia oraz dlaczego podjęto decyzję o pozostaniu w norce.  Bajkę wraz z ćwiczeniami można pobrać tutaj.