Konkurs dla uczniów klas VI-VIII na plakat „ Trzymaj Formę- to się opłaca”

1. Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie,  ul. Wierzbowa 16.
  2. Zadaniem konkursu jest przygotowanie plakatu promującego aktywność fizyczną i zdrowy styl życia oraz zdrową zbilansowaną dietę.
  3. Konkurs organizowany jest we współpracy z powiatowymi stacjami sanitarno -epidemiologicznym.

Cele konkursu:

• poszerzenie wiedzy uczniów na temat zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i zdrowej, zbilansowanej diety
  • zachęcenie młodych ludzi do codziennej aktywności fizycznej
  • promowanie mody na aktywność fizyczną oraz zwiększenie wiedzy na temat znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka
  1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI - VIII szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego:
  • Do konkursu można zgłaszać plakaty przygotowane w formacie A3/A2.
  • Każda praca powinna mieć swój tytuł.
  • Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 2 prace (dotychczas niepublikowane), jednak jeden uczestnik nie może otrzymać więcej niż jednej nagrody.
  • Każdy uczestnik musi posiadać pełne prawa autorskie do przygotowanej pracy.
  • Wypełnienie załączników i przesłanie plakatu jest równoznaczne:
  • z oświadczeniem o posiadaniu praw autorskich do prezentowanego plakatu
  • wyrażeniem zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2019 r. pozycja 1781) - publikacja wizerunku autora pracy na stronie internetowej WSSE z nieodpłatnym udzieleniem prawa na wykorzystanie go w następujący sposób:
  1. druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie
  2. bezterminową prezentację na stronie www.wsse.rzeszow.pl
  3. rozpowszechnianie pracy plastycznej/plakatu
  4. wprowadzanie do pamięci komputera
  5. prezentowanie plakatów na wystawach stanowiących kontynuację konkursu
  6. Do konkursu zostaną dopuszczone wyłącznie prace, które są zgodne z regulaminem konkursu i w sposób oczywisty nawiązywać będą do jego tematyki.
  7. Czas trwania konkursu 01.2020 - 12.06.2020
  8. Prace konkursowe opisane na odwrocie należy przesłać lub dostarczyć do dnia 12 czerwca 2020 r. na adres:

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie    ul. Wierzbowa 16; 35-959 Rzeszów

Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia (pokój 201).

Wypełnione Zgłoszenie (załącznik nr1), należy przykleić  na odwrocie pracy plastycznej. Zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka na udział w konkursie, które nie ukończyło 18 roku życia (załącznik nr 2) należy przekazać razem z pracą (nie naklejać na pracy).  Nieprawidłowy format prac, brak opisu, pełnych danych oraz brak wypełnionych załączników - wyklucza pracę z konkursu.

1. Informacja o konkursie, regulamin oraz załączniki dostępne są na stronie wsse.rzeszow.pl w zakładce promocja zdrowia.
  2. Komisyjna ocena nadesłanych prac nastąpi w dniach 15 - 17.06.2020 r. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Prace oceniane będą wg następujących kryteriów:

• zgodność z regulaminem konkursu
  • poprawność merytoryczna
  • jasność przekazu
  • wartość artystyczna, estetyka
  • oryginalność pracy
  1. Nazwiska osób, których prace zostaną wyróżnione i nagrodzone, zamieszczone zostaną na liście zwycięzców konkursu w dniu 06.2020 r.
  2. Nie będzie uroczystego wręczenia nagród, zostaną one wysłane na adres szkoły, do której uczęszcza laureat.
  3. Dodatkowe informacje można uzyskać w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej, ul. Wierzbowa 16, Rzeszów, tel. 17 85 22 111 wew. 311; oswiata@wsse.rzeszow.pl;
  4. Nadesłanie prac jest równoznaczne z przyjęciem  warunków konkursu.

załącznik 1       załącznik2

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU