„Ojcu Świętemu - Janowi Pawłowi II” – VI Szkolny Konkurs Poetycki

„Ojcu Świętemu - Janowi Pawłowi II” –  VI Szkolny Konkurs Poetycki

„Młodość każdego z Was, drodzy przyjaciele jest bogactwem”

Jan Paweł II

Tradycją naszej szkoły stało się  samodzielne pisanie wierszy o  patronie  szkoły przez uczniów, którzy już za  moment staną się absolwentami naszej szkoły – Szkoły Podstawowej im. Jana Pała II w Rokietnicy.

CELE KONKURSU:

• Popularyzacja wiedzy o życiu, twórczości i świętości Jana Pawła II– Patrona Szkoły
  • Rozbudzenie zainteresowania wśród uczniów osobą Papieża-Polaka.
  • Motywowanie do naśladowania Świętego Polaka
  • Pielęgnowanie pamięci o Patronie Szkoły -Janie Pawle II.

Do tej pory w tym konkursie uczestniczyli uczniowie klas trzecich gimnazjum, a w  tym roku roku po raz pierwszy zadebiutują tylko uczniowie szkoły podstawowej – ósmoklasiści. Utwory zawsze powstawały na lekcji języka polskiego, a obecnie po raz pierwszy  powstaną w domu. Wszystkich Ósmoklasistów zapraszam do napisania wiersza. Zapewniam Was Uczniowie kl. VIII, że każdy z Was potrafi napisać utwór o naszym patronie (szczegóły na stronie Waszej klasy – zdalne nauczanie). Najciekawsze liryki zostaną nagrodzone i umieszczone na stronie szkoły i w kronice szkolnej.

Powodzenia!