PROCEDURY EGZAMINACYJNE W ZWIĄZKU Z COWID 19 DLA UCZNIÓW PISZĄCYCH EGZAMIN ÓSMOKLASISTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W ROKIETNICY W DNIACH 16-18. 06. 2020R.

PROCEDURY EGZAMINACYJNE W ZWIĄZKU Z COWID 19  DLA UCZNIÓW PISZĄCYCH EGZAMIN ÓSMOKLASISTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W ROKIETNICY  W DNIACH 16-18. 06. 2020R.

1. Na teren szkoły nie może wejść uczeń, który jest chory albo on lub osoba, z którą mieszka przebywa na kwarantannie.
  2. Uczniowie wchodzący na egzamin mają obowiązek posiadania maseczek i rękawiczek ochronnych. Mogą je  zdjąć dopiero po zakończeniu procedur związanych z kodowaniem  i sprawdzeniem poprawności wpisów przez członków komisji egzaminacyjnej. W trakcie egzaminu, gdy uczeń zgłasza konieczność podejścia członka komisji egzaminacyjnej  też powinien mieć założoną maseczkę ochronną.
  3. Uczniowie do szkoły wchodzą pojedynczo głównym wejściem, w określonych czasowo odstępach.

W pierwszym i drugim dniu egzaminu obowiązuje następująca kolejność wchodzenia uczniów:8. 15 osoby o numerach 1,2,3,4;

1. 8. 25 osoby o numerach 5,6,7,8;
  2. 8. 35 osoby o numerach 9,10,11,12;
  3. 8. 45 osoby o numerach 13,14,15,16.

Uczniowie piszą egzamin na hali sportowej.

W trzecim dniu egzaminu uczniowie wchodzą do szkoły w następującej kolejności:

1. 8. 15 osoby o numerach 10,11,12,14,16 i kierują się do j. polskiego;
  2. 8. 25 osoby o numerach 2,3,4,5  i   kierują się do fizyki;
  3. 8. 35 osoby o numerach 1,13,15 i kierują się do matematyki;
  4. 8. 45 osoby o numerach 6,7,8,9 i kierują się do przyrody.

W trzecim dniu egzamin odbywa się w czterech salach.

1. Przy wejściu do szkoły następuje pomiar temperatury z wpisem do zeszytu wejść.
  2. Każdy wchodzący ma obowiązek zdezynfekować ręce.
  3. Zdający na salę, w której będą pisać egzamin, przemieszczają się pojedynczo, z zachowaniem bezpiecznych odległości.
  4. Rzeczy osobiste, których nie mogą wnieść na salę egzaminacyjną uczniowie zostawiają w szatni.
  5. Podczas egzaminu uczniowie i komisja siedzą z zachowaniem 2 m odległości.
  6. Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Prosi się, aby uczniowie posiadali zapasowe długopisy w liczbie 3. Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
  7. Ponadto na salę można wnieść  małą butelkę wody i chusteczki higieniczne.
  8. Osoby z chorobami przewlekłymi, chore lub niesprawne czasowo mogą korzystać z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę.
  9. Nie wolno pożyczać przyborów od kolegów.
  10. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎
  11. Po sprawdzeniu listy obecności i losowaniu uczniowie zajmują wylosowane miejsce i już nie mogą przemieszczać się po sali ani rozmawiać.
  12. Po skończonym egzaminie uczniowie pojedynczo rozchodzą się do domów. Nie gromadzą się na wymianę  informacji o egzaminie.  Wszelkie kontakty i wymiany opinii dokonują za pośrednictwem telefonów, komunikatorów lub mediów społecznościowych.