Narodowy Dzień Sportu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy.

Narodowy Dzień Sportu  to święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem .W tym roku jego obchody przypadły na dzień 19 września.  Tego dnia po raz ósmy w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbywały się  różnego rodzaju imprezy sportowe oraz  bezpłatne treningi. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Sportu.
Celem kampanii było  zachęcenie Polaków   do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przyłączyli się do tej ogólnopolskiej akcji.
Dzieci pod okiem opiekunów rywalizowały ze sobą w ramach zabaw i gier zwinnościowo-szybkościowych tj.: wyścigi rzędów, dodawanie skoków, sztafeta, rzuty do ,,żywego kosza”, rzuty lotkami itp.
Wszystkie rywalizujące w ramach akcji klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za piękną  rywalizację w duchu fair play i życzę dalszych sukcesów sportowych.