Witamy w zerówce!!!

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w nieco innych warunkach niż zwykle, a wszystko to za sprawą epidemii. Mimo licznych obaw, z zachowaniem procedur, które nie zawsze są dla nas łatwe a jednak konieczne przeżyliśmy wspólnie nasz pierwszy miesiąc. A jaki to był miesiąc? Piękny, radosny, pełen przeżyć, nowych wyzwań, nowo zawartych przyjaźni ale także  czas, w którym niektórym dzieciom popłynęła  z oczka łezka. Po miesiącu możemy śmiało stwierdzić, że okres adaptacyjny mamy za sobą.

Nasza grupa jest liczna, bowiem liczy 23 uczniów ( 12 chłopców i 11 dziewczynek), od pierwszych dni ćwiczymy naszą cierpliwość przede wszystkim w oczekiwaniu na swoją kolej, a nie jest to takie łatwe, uczymy się współdziałać w grupie, radzić sobie samodzielnie w szatni, łazience. Każdego dnia dbamy o rozwój zarówno intelektualny jak i fizyczny. Dbamy o to, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie w naszym przedszkolu. Od pierwszych dni rozmawiamy o  patronie naszej Szkoły – Janie Pawle II a także uczymy się hymnu naszej Szkoły.

W pierwszych dniach września poznawaliśmy siebie, swoje ciało, zmysły, rozmawialiśmy na temat wakacji a także na temat emocji i jak sobie z nimi radzić.

W drugim tygodniu poznawaliśmy swoją salę, jej wyposażenie a także przeznaczenie niektórych przedmiotów. Ten tydzień był czasem, w którym zawarliśmy kontrakt, którego dzieci zobowiązały się przestrzegać a wszystko to dla naszego wspólnego dobra.

Bezpieczna droga przedszkola, to jeden z ważniejszych tematów, z uwagi na wiele niebezpieczeństw jakie spotykamy w dzisiejszym świecie. Rozmawialiśmy o ruchu ulicznym, uczyliśmy się prawidłowego przejścia przez jezdnie, wybranych znaków drogowych i o zawodzie policjanta.

Wycieczka do parku okazała się dużym wyzwaniem, któremu sprostaliśmy. Szukaliśmy oznak jesieni, gromadziliśmy skarby, poznawaliśmy wybrane drzewa, prowadziliśmy prace badawcze.

Ponadto braliśmy udział w próbnych alarmach przeciwpożarowych, ucząc się odpowiedniego zachowania w razie niebezpieczeństwa.