X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła  II w Rokietnicy.

Tak jak w ubiegłych latach nasza szkoła uczestniczyła w akcji  X  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 2 października 2020 r.

pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja miała  na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W trakcie wakacji zdążyliśmy  zapomnieć tabliczkę  mieliśmy więc  okazję nadrobić te zaległości.

Uczniowie łączyli skutecznie naukę z zabawą. Jak zwykle przygotowano mnóstwo konkursów, zadań i atrakcji.

Uczniowie SP już ósmy rok z rzędu wzięli aktywny udział w tym niezwykłym projekcie edukacyjnym. Na korytarzach pojawiły się plakaty reklamujące Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDAY). Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się kolorowe kartki z trudniejszymi przypadkami mnożenia.
Do rywalizacji o tytuł  EKSPERTA  Tabliczki Mnożenia przystąpiło ok. 70 uczniów. Dzień Tabliczki Mnożenia dostarczył wszystkim uczniom nieco odmiany w nauce matematyki. Mieli oni bowiem okazję zobaczyć inną, ciekawszą, radośniejszą stronę tej nauki. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pojawił się na kartkach "Kalendarza nietypowych świąt” 10 lat temu i od tej pory zajmuje w nim szczególne miejsce. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest WKM "Rachmistrz”. Istniejące od 1995 roku wydawnictwo stara się łączyć matematykę z zabawą. Ta właśnie idea od lat przyświeca organizatorom. WMTDAY - to dzień symboliczny. Uroczyste jego obchody mają na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić o jej przydatności w życiu codziennym.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia za rok.