Szkolny Turniej Szachowy Dziewcząt pt.: ,,Trzeźwa głowa”

W dniu 18 grudnia 2020 odbył się Szkolny Turniej Szachowy Dziewcząt pt.: ,,Trzeźwa głowa”. Turniej rozgrywany był online. Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Klub Abstynenta działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy.

Wyniki rywalizacji :

I miejsce- Weronika Grzeszczak

II miejsce -Maryla Karpińska

III miejsce -Amelia Bała

III miejsce- Amelia Totoś

Gratuluję zwycięzcom, życząc dalszych sportowych sukcesów.

Dyplomy i statuetki zostaną wręczone   w późniejszym terminie.

Bardzo zachęcam do gry w tę ,,Królewską grę”. Szachy niosą wiele pozytywnych korzyści tj.: poprawa zdolności intelektualnych; poprawa umiejętności arytmetycznych;  analiza wsteczna; pomoc w   rozwoju  inteligencji emocjonalnej  i umiejętności psychospołecznych; wzmacnianie więzi rodzinnych oraz  nauka umiejętności radzenia sobie z porażkami.

Warto w wolnym czasie do nich sięgać i angażować do gry całą rodzinę. To wspaniały sposób na spędzenie czasu wolnego.