Jessica Drąg laureatką konkursu "Tajemniczy świat jaskiń”

Jessica Drąg laureatką konkursu, Tajemniczy świat jaskiń”

Rok 2021 obchodzimy jako Międzynarodowy Rok Jaskiń i Krasu, po hasłem „Odkrywać, rozumieć i chronić”. Włączając się w obchody międzynarodowego roku, sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Konkurs wsparły i objęły patronatem Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, instytucje rządowe, naukowych i polskie parki narodowe. Celem konkursu jest propagowanie ochrony środowiska naturalnego, organizmów żywych, przyrody nieożywionej i zachowanie ich zasobów dla przyszłych pokoleń. W 2021 roku konkurs  odbywasię pod hasłem: „Tajemniczy Świat Jaskiń”.

Maryla Karpińska, Jessica Drąg, Amelia Bała, Karol Kijanka,  Aleksandra Lenar i Amelia Wota pod opieką p. Bożeny Lotycz przygotowali na konkurs prace plastyczne poświęcone tematyce jaskiń. Z uznaniem konkursowego jury spotkała się kompozycja naszej czwartoklasistki - Jessica Drąg została laureatką regionalnych półfinałów konkursu i ma szansę zakwalifikowania się do ogólnopolskiego finału. Trzymamy kciuki!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Prace uczniów

Jessica Drąg Aleksandra Lenar Maryla Karpińska