Historyczny sukces Karola.

15 czerwca 2021 r. na dziedzińcu Belwederu w Warszawie odbył się długo oczekiwany finał Konkursu na recenzję filmu „Legiony”, którego organizatorem był producent filmu oraz Fundacja Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę reprezentował Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. W uroczystości udział wziął także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierz Bernacki.

Ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Rokietnicy zaproszenie na galę wręczenia nagród w siedzibie Prezydenta RP otrzymali: laureat konkursu Karol Kostkowicz, p.Dyrektor Anna Żołyniak, p.Bożena Lotycz oraz uczniowie Amelia Kostkowicz, Weronika Grzeszczak i Jakub Godzień. Transport zapewnił Wójt Gminy p.Witold Szajny, a delegację naszej szkoły zawiózł do stolicy nieoceniony p. Roman Mazurek.

Podczas uroczystości w Belwederze Karol Kostkowicz otrzymał z rąk organizatorów konkursu nagrodę specjalną za najlepszą wideorecenzję filmu w kategorii szkół podstawowych. Uhonorowana została również p.Bożena Lotycz, nauczyciel naszego laureata. Nagrody, upominki i dyplomy wręczyli twórcy „Legionów” oraz p. Minister. Każdy nagrodzony miał możliwość wypowiedzenia się przed kamerami telewizji.

Nagrodzonym dziękowali za patriotyczne zaangażowanie i gratulowali sukcesu producent filmu i organizator konkursu p. Maciej Pawlicki oraz p. Minister Paweł Szrot.

Uroczystość miała podniosły charakter. Uświetnili ją artyści wykonujący legionowe pieśni patriotyczne a organizatorzy zaprezentowali fragmenty nagrodzonych prac. Warto się uczyć historii, aby przeżyć takie doniosłe wydarzenie.

Po ceremonii wręczenia nagród wszyscy zostali zaproszeni na obiad serwowany przez prezydencką kuchnię.

Radosną wyprawę do stolicy zakończyło zwiedzanie najważniejszych warszawskich obiektów historycznych.

Recenzja filmu "Legionu"