Podkarpacki konkurs wiedzy o Chorwacji rozstrzygnięty

Po raz kolejny Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie zaprosił uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie wiedzy o pięknym kraju, jakim jest Chorwacja. W tym roku wydarzenie to miało szczególny charakter, gdyż Chorwacja świętuje 30. rocznicę odzyskania niepodległości.Konkurs został zorganizowany przy współudziale Kuratorium Oświaty i Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
Do konkursu w województwie podkarpackim zgłosiły się 53 zespoły uczniowskie, które przesłały prezentacje multimedialne na wybrany jeden z trzech tematów.

W naszej szkole do konkursu przystąpiły dwa zespoły uczniowskie:

• Amelia Kostkowicz, Oliwia Flejszar, Weronika Grzeszczak, Klaudiusz Jurkiewicz i Karol Kostkowicz (kl. VII-VIII;)
  • Aneta Maj, Małgorzata Golba, Mateusz Koniuszy ,Kacper Koniuszy i Alan Kurzydło (kl. VI-VII).

Do finału zakwalifikowało się 10 najlepszych zespołów z Podkarpacia. Wśród nich znalazła się też nasza ekipa VI i VII klasistów, których do konkursu przygotowała p. Bożena Lotycz – nauczyciel geografii.
21 czerwca 2021 r. w Rzeszowie odbył się finał wojewódzkiego etapu konkursu. Uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą na  temat Chorwacji.
Aneta, Małgosia, Mateusz, Kacper i Alan otrzymali tytuł finalistów Podkarpackiego konkursu wiedzy  o Chorwacji.