„Uśmiech i radość wszystkim dzieciom”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, powiedział Janusz Korczak. Obchodzony 1. czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka to okazja dla dorosłych do refleksji nad znaczeniem słów wielkiego pedagoga i przyjaciela dzieci. Uśmiech na twarzy dzieci powinien trwać cały rok.

W naszej szkole świętowanie Dnia Dziecka rozpoczęło się 31. maja. Dzieci z klas ,,0” – VI zostały zaproszone przez Wójta Gminy Rokietnica  p. Witolda Szajnego na przejażdżkę po okolicy wesołą „ciuchcią”. Dla maluchów była to wielka frajda.

1czerwca w Dniu Dziecka szkolny radiowęzeł wraz z Samorządem Uczniowskim wyemitował audycję pt. „Uśmiech i radość wszystkim dzieciom”. Przypomnieli historię tego miłego święta ustanowionego przez  Organizację Narodów Zjednoczonych, obchodzonego w Polsce już od 1950 roku.

Pani dyrektor Anna Żołyniak złożyła życzenia wszystkim dzieciom i częstowała słodkościami. Wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie ,,Nauczyciel też był kiedyś dzieckiem”. Zadanie konkursowe polegało na rozpoznaniu swoich nauczycieli na zdjęciach z ich dzieciństwa. Było sporo zaskoczeń i wesołej zabawy, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Dla najbystrzejszych była nagroda – niespodzianka.