„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

„Szanowna Pani Dyrektor, Szanowny Panie Dyrektorze, Czcigodny Księże Proboszczu, Drodzy Nauczyciele – w imieniu Samorządu Uczniowskiego składamy podziękowania za trudną pracę nauczania, szczególnie w czasie nauki zdalnej.

Dziękujemy Wam za  wielką cierpliwość i wyrozumiałość, zwłaszcza podczas łączenia się z nami  on- line, kiedy czasami nie działały nam kamerki lub  „wyrzucało” nas  z lekcji.

Dziękujemy za trud podejmowania na co dzień pracy w roli Nauczyciela - Wychowawcy i wskazywanie właściwej drogi.

Dziękując, życzymy Wam - Drodzy Nauczyciele miłego wypoczynku. Niech wakacyjne dni upływają Wam w zdrowiu i niczym niezmąconym spokoju.

A Wam – Koleżanki i Koledzy na wakacyjny czas życzymy dużo słońca, uśmiechu, samych sympatycznych, wakacyjnych  chwil”

Życzenia te wypowiedzieli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego 25 czerwca 2021 roku podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021- niezwykłego roku, w którym większość lekcji odbywała się zdalnie, a uczniowie zamiast zasiadać w szkolnej ławie – zasiadali przed ekranami komputerów. Zakończenie roku rozpoczęło się  mszą świętą o godz. 8.00 sprawowaną przez księdza proboszcza, a następnie uczniowie z klas 0 – III spotkali się z Panią Dyrektor oraz Wychowawcami w sali gimnastycznej, aby otrzymać świadectwa i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

O godz. 10.15 do hali sportowej przyszli uczniowie kl. IV – VIII. Nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru – Poczet Sztandarowy ósmoklasistów przekazał chorągiew Pocztowi Sztandarowemu z klasy siódmej, po czym głos zabrała Pani Dyrektor. W swoim krótkim wystąpieniu podsumowała rok szkolny, a następnie obecny gość – Wójt Gminy wręczył nagrody– stypendium motywacyjne  za osiągnięcia w nauce zasłużonym uczniom.

Apel zakończył się przekazaniem przez wychowawców swoim podopiecznym świadectw i nagród książkowych również  ufundowanych przez Radę Rodziców. Książki dostali  uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z paskiem.