Narodowy Dzień Sportu w SP im. Jana Pawła II w Rokietnicy.

11 września to wyjątkowy dzień w roku . Obchodzony jest wtedy  Narodowy Dzień Sportu . W tym dniu chcemy zwrócić uwagę na wszystkich, którzy kochają sport.
W naszej szkole dzień ten upłynął pod  hasłem wesołej zabawy i sportowej rywalizacji. Młodsze  dzieci mogły spróbować swoich sił w konkurencjach tj.: wyścigi rzędów, drużynowe dodawanie skoków, przeciąganie liny czy strzały na bramkę. Najstarsze klasy w ramach obchodów tego święta rozegrały mecz siatkówki.
Zaobserwować można było, że uczniowie lubią ruch i sportową rywalizację. Bardzo cieszą się ze zwycięstwa, ale potrafią się też odpowiednio zachować w obliczu porażki, choć nie jest  to łatwe. Uczyli  się także rywalizować w duchu fair play. Każdy mógł sprawdzić, co jest jego największym atutem. Czy jest szybkość, skoczność a może siła.
Pierwszoklasiści w ramach obchodów Narodowego Dnia Sportu starali się swoje sportowe pasje i marzenia wyrazić za pomocą rysunków.  Prace te można podziwiać na gazetce, tuż obok sali gimnastycznej. Mam nadzieję, że marzenia pierwszaków , poparte ciężką pracą i treningami przyczynią się do tego, że za kilka lat będziemy mogli podziwiać przyszłych mistrzów sportu, a może nawet olimpijczyków, którzy karierę sportową zaczynali w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy.