„Żegnaj lato na rok"

27 września 2021 r. uczniowie klasy VI z wychowawcą p. Bożeną Lotycz i p. Magdaleną Czado wybrali się na wycieczkę po najbliższej okolicy, połączoną z ogniskiem na pożegnanie lata.

W drodze na stadion uczniowie przeszli szlakiem upamiętniającym tragiczne wydarzenia z 8 marca 1943 roku, kiedy to Niemcy dokonali okrutnej pacyfikacji wsi. Podczas wędrówki młodzież zatrzymywała się, by kolejny raz zapoznać się z zapisanymi na tablicach informacjami.
W trakcie spaceru uczniowie zwracali uwagę na piękno przyrody oraz zmiany, jakie w niej zaszły od ostatniej wyprawy. Wszyscy szukali oznak jesieni.
Trasa wycieczki prowadziła na teren stadionu „Pogórza”, gdzie tradycyjnie już było ognisko i pieczenie kiełbasek. Czas upływał w miłej atmosferze na poczęstunku, wspólnych rozmowach oraz na aktywności fizycznej, takiej jak gra w babingtona i piłkę nożną. I tym razem rozegrany został mecz „w dwa ognie” chłopcy kontra dziewczyny. Podobnie jak poprzednim razem rozgrywka zakończyła się remisem.
Z zaproszenia szóstoklasistów skorzystała p. Dyrektor Anna Żołyniak. Posiedziała z uczniami przy ognisku i wzięła udział w degustacji pieczonych kiełbasek.
Po radośnie spędzonych chwilach wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.
Podziękowania kierujemy do rodziców: Amelki Bała za pomoc w zorganizowaniu kulinarnej strony wycieczki oraz Kuby Bąka-Gaca i Kuby Flejszara za dostarczenie drewna na ognisko.