Rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II

Dzisiaj w szkole świętowaliśmy kolejną rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się  od złożenia kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego w obecności Pani Dyrektor – Anny Żołyniak, Wicedyrektora Dariusza Balickiego, Wójta Gminy – Witolda Szajnego   oraz Przewodniczącego Rady Gminy - Edwarda Jakubasa.
 Następnie  o godz. 8.00 ks. Proboszcz- Jacek Chochołek odprawił w kościele mszę świętą, po której uczniowie wraz z nauczycielami, księdzem proboszczem i zaproszonymi gośćmi  przeszli do szkoły na część artystyczną. Przy wejściu do sali sportowej stały uczennice działające w Szkolnym Kole Caritas i wręczały wchodzącym  gościom „Rady Jana Pawła II” – sentencje zaczerpnięte z homilii, przemówień papieża. Pani Dyrektor krótkim wprowadzeniem o patronie szkoły zaprosiła zebranych do wysłuchania akademii pt. „Nauczcie się kochać to, co prawdziwe dobre i piękne”.

Ósmoklasiści i siódmoklasiści  przybliżyli postać patrona jako ucznia, księdza, biskupa, kardynała, ojca świętego. Zgromadzeni w sali sportowej szkoły  wysłuchali kilku wspomnień, anegdot, żartów o papieżu, bowiem humor  nie przeszkadzał  świętości Jana Pawła II.    Po apelu głos zabrał Wójt Gminy, który swoje wystąpienie zakończył wręczeniem na ręce pani dyrektor grawera z cytatem patrona szkoły i podobizną ojca świętego oraz złożeniem życzeń z okazji Dnia Nauczyciela.  Do dzisiejszego święta nawiązał w swoim wystąpieniu Przewodniczący Rady Gminy, który przed społecznością szkolną  wspominał spotkanie z Janem Pawłem II w Watykanie.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom nagrody,

a uczniowie ze Szkolnego Samorządu zakończyli występ króciutkim montażem słowno – muzycznym z okazji Dnia Nauczyciela i złożeniem życzeń dla dla wszystkich pracowników szkoły. Do życzeń dołączył się także Przewodniczący Rady Rodziców, przekazując na ręce Dyrekcji piękny bukiet.  Akademię przygotowały panie: A. Pałys i H. Stefanowicz, dekorację wykonały panie: E. Koprowicz i L. Kapłon, a nad oprawą muzyczną  czuwali:  panowie: D.Balicki i W. Kapłon.