Radosne obchody Święta Niepodległości

10 listopada 2021r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokietnicy świętowała 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na uroczyste obchody naszego najważniejszego święta narodowego przybyli zaproszeni znamienici goście: p. Anna Huk z Zarządu Województwa Podkarpackiego, ks. Proboszcz Jacek Chochołek, Wójt Gminy p. Witold Szajny, radni Rady Gminy Rokietnica na czele z Przewodniczącym p. Edwardem Jakubasem, Sekretarz Gminy p. Władysław Skupień, Dyrektor GCKiP p. Agata Bury, Rada Rodziców oraz rodzice uczniów klas I i VI. Świąteczna akademia została połączona z uroczystym pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy chóralnie odśpiewali,, Mazurka Dąbrowskiego”. Nasza szkoła w ten sposób wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.  Zgromadzonych rodziców, gości, uczniów i nauczycieli powitała p. Dyrektor Anna Żołyniak, przedstawiając dotychczasowe przedsięwzięcia i dokonania szkoły. Następnie uczniowie klasy VI zaprezentowali  program artystyczny. W przygotowanej przez panie Bożenę Lotycz, Lidię Kapłon i Magdalenę Czado inscenizacji ,,Podróż sentymentalna w dwudziestolecie międzywojenne” szóstoklasiści polonezem powitali Odrodzoną Polskę i opowiedzieli o naukowych, gospodarczych i kulturalnych dokonaniach Polaków okresu II Rzeczypospolitej, które rozsławiły imię Polski w świecie i zapoczątkowały budowę nowoczesnego państwa. Inscenizację wzbogaciła profesjonalna prezentacja multimedialna. Na scenie pojawili się Ignacy Jan Paderewski, lwowscy batiarzy i tancerki  w strojach z epoki. Uczniowie narracją, tańcem, wierszem i piosenką przenieśli widzów w „lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Swoją sentymentalną podróż poprzez Lwów, Warszawę, Gdynię i Centralny Okręg Przemysłowy zakończyli w rodzinnej Rokietnicy, która - dzięki pracowitości i zaradności ówczesnych mieszkańców wsi - również może poszczycić się osiągnięciami okresu międzywojennego.

Występy uczniów