BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA

Przygotujmy się na święta.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Doskonałym sposobem na nie jest wspólne czytanie książek przy choince. Sięgnijcie po lektury poświęcone Bożemu Narodzeniu! Dzięki nim dowiecie się wielu ciekawostek na temat polskich tradycji, a może i zainspirujecie się do podjęcia innych świątecznych aktywności, takich jak gotowanie?

W oczekiwaniu na (naprawdę) pierwszą gwiazdkę

Pierwsze święta Bożego Narodzenia to niezwykłe przeżycie dla małego dziecka. Po jaką lekturę sięgnąć, aby opowiedzieć mu o tym wyjątkowym okresie? Dobrym pomysłem będzie wspólne przeczytanie książki sensorycznej Jano i Wito. Zapach świąt Wioli Wołoszyn i Przemka Liputa.  które Opowiada ona o przygotowujących się do świąt maluchach, które dopiero poznają otaczający je świat. Książka zawiera w sobie specjalne pachnące elementy, które wzbudzają zainteresowanie najmłodszych słuchaczy. Wspiera również rozwój mowy czynnej, jest więc znakomitym wyborem dla rodziców małych dzieci.

czytaj     dalej