„Książka – wróg czy przyjaciel?”

O korzyściach płynących z czytania  książek wiele się mówi. Co zyskujemy, czytając? Na przykład: czytanie redukuje stres, a książka  pozwala zbudować schron przed większością przykrości dnia codziennego,  osoby czytające powyżej trzech i pół  godziny tygodniowo żyją średnio dwa lata dłużnej niż nieczytający, osoby dysponujące rozbudowanym słownictwem, dzięki czytaniu zarabiają więcej niż osoby o uboższym słownictwie. Przykładów można mnożyć, a co na ten temat sądzą uczniowie klasy siódmej? O tym, czy warto czytać, wypowiedzieli się w formie rozprawki.  Zadania siódmoklasistów zachęcają do czytania, a poniżej prezentujemy jedne z ciekawszych argumentacji:
Aleksandry Lenar, Grety Homy i Jakuba Niedochodowicza.

Wyboru rozprawek dokonały panie nauczycielki: p. Magdalena Czado, p. Elzbieta Koprowicz, p. Anna Pałys.  Pozostałe rozprawki uczniów są do przeczytania w bibliotece szkolnej i gminnej - zabrane  w książeczce podsumowującej promocję czytelnictwa.