„Kto czyta, żyje wielokrotnie … ”

Kto czyta, żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.”  -  aforyzm Józefa Czechowicza dobrze jest znany uczniom klasy ósmej, którzy często obcują z literaturą piękną nie tylko na lekcji j. polskiego. Najstarsi uczniowie w szkole postanowili zachęcić  młodsze koleżanki i młodszych  kolegów do czytania w nieco odmienny sposób – nie przez słowo, ale przez rysunek. Wykonali plakaty, pt. „Kto czyta, żyje wielokrotnie”, próbując poprzez grafikę przedstawić korzyści płynące z czytania i w ten sposób zachęcić do sięgnięcia po książkę.

Plakaty ósmoklasistów będą wyeksponowane w bibliotece szkolnej, aby każdy  odwiedzający  to miejsce uczeń, mógł obejrzeć prace plastyczne i być może dzięki nim odpowiedzieć sobie na pytanie: „Dlaczego powonieniem czytać”?

Afisze  obejrzały również panie: M. Czado, E. Koprowicz , A. Pałys i wspólnie uznały, że prace w wykonaniu:

Amelii Kostkowicz
Alana Kurzydło
Mai Drozd
Krzysztofa Kapłona

są nie tylko wykonane pomysłowo, ale też poprzez ilustracje motywują do czytania.