Narodowy Program Czytelnictwa

Uczniowie klasy szóstej również uczestniczą w Narodowym Programie Czytelnictwa, odkrywając  urok książek na nowo. Przeczytali powieść detektywistyczną  K. Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy. Zapoznali się z głównym bohaterem – Adasiem Cisowskim i jego niezwykłymi przygodami zmierzającymi do rozwikłania zagadki znikających drzwi.

Szóstoklasiści na lekcji języka polskiego poznali też fragmenty książki M. Kozioła  z serii „Detektywi na kółkach”. Następnie podczas  pracy w grupach  podjęli próbę stworzenia hasła reklamującego biuro detektywistyczne „Adam”  i zaszyfrowania dowolną metodą hasła, które  poszczególne grupy starały się rozszyfrować.

Obcowanie z  literaturą detektywistyczną  stało się inspiracją do napisaniem opowiadania twórczego, do ilustracji zamieszczonej w podręczniku do j. polskiego.     Polonistka „oszlifowała” wypracowania uczniów i przekazała do przeczytania  paniom:

Magdalenie Czado i Elżbiecie Koprowicz, które wspólnie uznały, że wszystkie wypracowania są bardzo interesujące i zawierają „dreszczyk emocji”.

Gratulujemy szóstoklasistom polotu i wyobraźni.

Opowiadania twórcze uczniów z kl. 6 zostaną przekazane do biblioteki szkolnej i gminnej i umieszczone w książeczce, a poniżej prezentujemy jedne z ciekawszych, których autorami są :

Amelia Bała, Oliwia Lizun, Julia Przepłata, Krzysztof Warzocha, Klaudia Zając.