„Polski grudzień” - w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Zespół szkolnego radiowęzła przypomina swoim słuchaczom o ważnych rocznicach patriotycznych. Dzisiaj wszyscy uczniowie wysłuchali audycji pt. ,,Polski grudzień”, w której zostały przypomniane trudne i dramatyczne wydarzenia sprzed 40 lat, gdy na terytorium Polski został wprowadzony stan wojenny, który trwał od 13 grudnia 1981r do 22 lipca 1983r.

W rocznicowym przesłaniu Prezydent RP Andrzej Duda przypomniał, że komunistyczny reżim wydał wtedy wojnę Polakom. Tysiące działaczy „Solidarności” uwięziono, walczących o wolność wyrzucano z pracy, szkół i uczelni, brutalnie bito tłumiąc protesty. Niektórym odebrano życie. To dzięki ich odwadze i sile komunizm w końcu upadł, a Polska odzyskała wolność. Im zawdzięczamy to, że żyjemy dziś we własnym suwerennym i demokratycznym państwie. Musimy wracać pamięcią do historii stanu wojennego, by nie utracić wywalczonej niepodległości.

Uczniowie prowadzący audycję w składzie: Oliwia Lizun, Julia Przepłata, Weronika Potoczny i Sebastian Pająk z klasy VI oraz Jakub Godzień i Kacper Koniuszy z kl. VIII pod opieką p. Bożeny Lotycz, przybliżyli te wydarzenia poprzez narrację, poezję i piosenkę. Zachęcili też wszystkich do włączenia się w akcję ,,W imię wolności zapal światełko solidarności” organizowaną co roku przez Instytut Pamięci Narodowej. Niech płomień tego Światła Wolności będzie naszym wspomnieniem o ofiarach stanu wojennego i hołdem dla bohaterów Polskiego Grudnia 1981 roku.