„Święty Mikołaj, to taki święty, który przynosi dzieciom prezenty”

Współczesny Mikołaj to pierwowzór postaci rozdającej prezenty – biskupa Miry, który rozdał cały swój majątek biednym. Jego święto przypada 6 grudnia. I właśnie dziś w naszej szkole świętowano tę uroczystość w każdej klasie. Uczniowie należący do SU i SKC-u wcielili się w pomocników świętego Mikołaja i częstowali każdego nauczyciela, pracownika szkoły i  ucznia: od zerówki po ósmoklasistów słodyczami zakupionymi dzięki finansom z Rady Rodziców. Dziś również naszą szkołę odwiedził Mikołaj w towarzystwie Pana Wójta i każdemu uczniowi wręczył słodkości. „Morze cukierków” i mnóstwo padającego śnieżnego puchu sprawiło, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, jako bardzo słodkie, sympatyczne chwile.