Tworzymy audiobooki.

Czytanie – nasze największe wyzwanie.

Pod takim hasłem uczniowie z kl. 4 i 5 zostali zachęceni do akcji promującej czytelnictwo. Na lekcji bibliotecznej zapoznali się  historią książki, a następnie udali się do biblioteki, aby wypożyczyć wybraną przez siebie  dowolną książkę, która nie jest lekturą. Uczniowie „krążyli” między regałami, wybierali książki, radzili się siebie nawzajem, pani bibliotekarki, pani polonistki, jaką pozycję wybrać, co przeczytać …  .

Ta wizyta miała sprawić, że uczeń poczuje się jak czytelnik i się nim stanie, odkrywając przy okazji magię czytania.

Zostali poproszeni o nagranie głośnego czytania dowolnego fragmentu z wybranej przez siebie książki. Uczniowie z kl.4  czytali wraz dorosłymi: mamą, tatą, ciocią, siostrą, a piątoklasiści samodzielnie. Następnie przesłali drogą mailową swoje nagrania do:

1. Magaleny Czado, p. Magdaleny Horbowy, p. Elżbiety Koprowicz i p. Anny Pałys, które zwróciły uwagę na:

dykcję, płynność czytania, poprawność, wyrazistość, modulację głosu, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych. Należą się brawa dla wszystkich czytelników: tych małych i tych dużych.

Jury wyłoniło najlepsze nagrania głośnego czytania.

• Z klasy czwartej: Marlena Karuś, Martynka Kijanka, Eliza Maj, Karina Prawecka, Dawid Tarasowski
  • z klasy piątej: Alicja Bąk, Jessica Drąg, Faustyna Karpińska, Maryla Karpińska, Szymon Prochownik
KLASA IV

Marlena Karuś

Martynka Kijanka

Eliza Maj

Karina Prawecka

Dawid Tarasowski

KLASA V

Alicja Bąk

Jessica Drąg

Faustyna Karpińska

Maryla Karpińska

Szymon Prochownik

Wszystkie nagrania czwartoklasistów i piątoklasistów, które zostały przesłane drogą mailową zostaną nagrane na płycie CD i udostępnione do wypożyczania w bibliotece szkolnej i gminnej.