„Brakujące lekcje”.

Uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Arkadiusza Nepelskiego- trenera firmy  „Brakujące lekcje”.  Był to cykl trzygodzinnych zajęć, które w tych klasach odbywały się od lutego do maja. Łącznie odbyło się dziesięć  tego typu zajęć.
Do uczniów klas starszych w ramach preorientacji zawodowej skierowane były zajęcia pt.: „Wspieranie ucznia w wyborach edukacyjno-zawodowych”.  Były to zajęcia warsztatowe, które pozwoliły   spojrzeć uczniom na wybór drogi zawodowej  z nowej perspektywy. Młodzi ludzie na warsztatach poznali i opanowali narzędzia, które pomogą im  podjąć mądre i odważne decyzje zawodowe.Dobre relacje i emocje
w klasie są bardzo ważne. Pomagają lepiej radzić sobie ze stresem  i niepowodzeniami. Sprawiają, że rośnie motywacja do nauki wśród uczniów a atmosfera w klasie jest przyjemna i miła. Stąd tematyka dwóch kolejnych warsztatów:

• „Budowanie poczucia własnej wartości u uczniów” – zajęcia , dzięki którym uczniowie poznali i nauczyli  się stosować narzędzia i techniki budujące poczucie własnej wartości .
  • „Relacje i emocje” - zajęcia warsztatowe poruszające tematykę inteligencji emocjonalnej i budowania satysfakcjonujących relacji. Umiejętność zarządzania swoimi emocjami jest kluczowym czynnikiem decydującym o sukcesie w relacjach z innymi, zaś dobra atmosfera przekłada się na rezultaty osiągane przez uczniów i nauczycieli.

Zajęcia prowadzone były  z wykorzystaniem gier dydaktycznych, aktywnych ćwiczeń i symulacji. Miały  angażującą formę.  Aktywna forma zajęć sprawiała, że uczniowie  sami odkrywali mechanizmy, które mogą wykorzystać  w praktyce.  Podczas zajęć  prowadzący starał się   stworzyć  warunki do tego, aby uczestnicy mogli samodzielnie odkrywać wiedzę.
Uczniowie podczas warsztatów nabyli nowe umiejętności, a przy tym świetnie się bawili.