,,Pałac Rokietnica-Pałac Innowacji” - spotkanie z autorką projektu.

,,Pałac Rokietnica-Pałac Innowacji” - spotkanie z autorką projektu.

04.05.20202 r. naszą szkołę odwiedziła p. Natalia Gnoińska, autorka międzynarodowego projektu dotyczącego rewitalizacji zabytków, która ma pomysł na zagospodarowanie zabytkowego pałacu w Rokietnicy.

Projekt p. Natalii znalazł się w finale europejskiego konkursu Komisji Europejskiej, w którym udział wzięło 1100 uczestników z 26 krajów.

Pani Natalia Gnoińska, z wykształcenia architekt, zauroczona pięknem rokietnickiego pałacu i sentymentalnie związana z tym niezwykłym miejscem, podjęła próbę ocalenia kawałka rokietnickiej historii, którym jest pałac Pinińskich.

Na zaproszenie p. Dyrektor Anny Żołyniak do szkoły przyjechała ze swoją mamą Anną Gnoińską. Spotkanie  zaproszonych gości z uczniami klas IV – VIII zorganizowali p. Bożena Lotycz i p. Dariusz Balicki.

Pani Natalia zaprezentowała młodzieży główne założenia swojego projektu, który znakomicie promuje naszą miejscowość i zwiększa jej szanse rozwojowe. Przedstawiła  prezentację multimedialną zawierającą wizualizacje obiektów pałacowych wraz z otoczeniem. Pomysł p. Natalii spotkał się z żywym zainteresowaniem uczniów, którzy oprócz wielu pytań do autorki zgłosili własne pomysły na zagospodarowanie zespołu pałacowo-parkowego.

Aby realizacja projektu była możliwa, potrzebne jest wsparcie w  postaci głosów oddawanych na ten projekt na platformie konkursu. O to wsparcie poprosiła naszą młodzież p. Natalia. Głosować może każdy, szczegóły w linku poniżej. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu!

ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA

Pomysł na nowe życie zabytkowego pałacu w Rokietnicy

wśród finalistów konkursu 

„Wschodzące Gwiazdy Nowego Europejskiego Bauhausu”

https://docs.google.com/document/d/1PyplIHYX44cBY8Mfa-FlDKF9wZ1FxIH63gsYtNRIDTg/mobilebasic