Spotkanie z policjantem

04.05.2022r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie młodzieży klas z klas VI -VIII z mł. aspirant Agnieszką Stysiał z Powiatowej Komendy Policji w Jarosławiu. Na spotkaniu poruszonych zostało szereg kwestii dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich. Tematem wiodącym była cyberprzemoc i wynikające dla młodych użytkowników zagrożenia płynące z sieci. Pani policjant mówiła o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, o przestępczością w sieci i konsekwencjach działań niezgodnych z prawem. Wyjaśniła, jaką odpowiedzialność karną mogą ponieść osoby dopuszczające się w sieci tzw. stalkingu, czyli uporczywego nękania, naruszania cudzego wizerunku bez zgody zainteresowanego czy podszywania się pod cudze konto. Uświadomiła także uczniom, jakie konsekwencje prawne za ich niewłaściwe zachowanie w sieci mogą ponieść ich rodzice i opiekunowie. Korzystanie z Internetu musi być świadome i odpowiedzialne. Omawiana tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Pani aspirant cierpliwie i rzeczowo odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Profesjonalnie przeprowadzone przez panią policjantkę zajęcia z pewnością zaowocują zwiększoną odpowiedzialnością uczniów za swoje zachowanie i posłużą ich lepszemu przygotowaniu do świadomego funkcjonowania w społeczeństwie.