UCZCILI PAMIĘĆ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - NIEZŁOMNYCH

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II pamiętają o rocznicach patriotycznych i kultywują pamięć o naszych bohaterach narodowych. Żołnierze Wyklęci –Niezłomni niewątpliwie zasługują na naszą pamięć. Ich losy i trudne realia z jakimi przyszło się im zmierzyć nasi uczniowie poznają m.in. poprzez  udział w konkursach historycznych. Już po raz kolejny pod opieką nauczyciela historii p. Bożeny Lotycz przystąpili do powiatowego konkursu ,,Dziś idę walczyć Mamo…” i ogólnopolskiego ,,Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”. I po raz kolejny ich udział zakończył się sukcesem. W tym roku praca Jessicy Drąg, uczennicy klasy V, została wyróżniona w konkursie ,,Dziś idę walczyć Mamo … Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych”, organizowanym przez Zespół Szkól Innowacyjnych w Jarosławiu pod honorowym patronatem posła na Sejm RP p. Tadeusza Chrzana. Spośród 60 uczestników Jessica znalazła się w gronie 18 laureatów tegoż konkursu. Oprócz  nagród rzeczowych laureaci otrzymali zaproszenie od p. Posła Chrzana  do Sejmu RP. Wycieczka  do Warszawy odbędzie się 6 lipca. Oprócz gmachu Sejmu RP laureaci maja zwiedzić jeszcze inne piękne miejsca naszej stolicy. Ale, jak zapowiedział obecny na gali wręczenia nagród p. Poseł, to będzie niespodzianka. GRATULACJE DLA JESSICY.

Gratulujemy też pozostałym uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział  w konkursach. Byli to:

Klasa IV  Szymon Dubaj, Karol Godzień, Piotr Grzeszczak
Klasa V  Emilia Deptuch, Oliwia Deptuch, Nikola Kędzior