WYCIECZKA KLASY VI ŁAŃCUT- RZESZÓW

WYCIECZKA KLASY VI   ŁAŃCUT- RZESZÓW
  1. maja 2022r. uczniowie klasy VI pod opieką p. Dyrektor Anny Żołyniak i nauczyciela historii p.Bożeny Lotycz wyruszyli do Łańcuta i Rzeszowa. Była to jednodniowa wycieczka, której celem było poznawanie walorów historyczno - krajobrazowych Podkarpacia oraz aktywne spędzanie czasu w miejscach sportu i rekreacji.

W Łańcucie uczniowie klasy VI zwiedzili zespół pałacowo - parkowy, czyli rezydencję magnacką Lubomirskich i Potockich. Dowiedzieli się, jakie koleje losów przeszła nie tylko rodzina magnacka, ale sama rezydencja. Podziwiali piękne komnaty, znajdujące się tam dzieła sztuki i wyposażenie. Zwiedzili także kolekcję powozów i stajnie cugowe. Chwila relaksu w Maneżu  na  posiłek i  zakup pamiątek oraz krótki spacer przez uroczy park.

Następnie  przejazd do Rzeszowa i pobyt w Fly Parku - parku trampolin. Z kolei tutaj szóstoklasiści mogli korzystać z różnorodnych atrakcji oferowanych przez ośrodek sportu i rekreacji. Dużym  powodzeniem cieszył się basen z gąbkami, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie. Był to czas pełen aktywności i wzajemnej dobrej zabawy.

Wycieczka zakończyła się w Mc Donalds, gdzie po ogromnej dawce aktywności trzeba było się posilić. Wszyscy cali i zdrowi wrócili do Rokietnicy.

Składamy podziękowania p. Dyrektor za wspólnie spędzony czas oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie naszej wycieczki.