„Trzeba coś robić, a nie nic nie robić”. Kino w nagrodę.

1 czerwca 2022r.został rozstrzygnięty szkolny konkurs ,,Maj w Rokietnicy”. Zostały też ogłoszone wyniki konkursów historycznych o Żołnierzach Wyklętych. Tym razem nagroda za udział w konkursach była inna niż zwykle: wycieczka do kina.
6 czerwca dwadzieścioro uczniów pod opieką p. dyrektor Anny Żołyniak i nauczyciela historii p. Bożeny Lotycz wybrało się do przemyskiego kina Helios na seans filmowy „Za duży na bajki”. Film bardzo wszystkim się podobał, o czym świadczy powtarzane przez uczestników wycieczki, przeplatające się w filmie powiedzenie bohaterów filmu „trzeba coś robić, a nie nic nie robić”. Ekranizacja powieści Agnieszki Dąbrowskiej oprócz wątków humorystycznych zawierała piękne przesłanie o miłości, przyjaźni no i pracy nad sobą młodych ludzi w celu osiągnięcia upragnionego celu.

Po seansie uczestnicy wyprawy udali się na spacer urokliwymi uliczkami na przemyski rynek. Ostatnim punktem wycieczki była znana cukiernia Fiore  gdzie wszyscy degustowali słynne  lody i zgodnie stwierdzili, że są pyszne.