WYCIECZKA DO BASZNI DOLNEJ

Dnia 8 czerwca 2022 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły czyli uczniowie klas I, II, III pod opieką nauczycieli oraz rodzica uczestniczyli w wycieczce do Kresowej Osady w Baszni Dolnej.
Głównym celem wycieczki była integracja grupy, ale także propagowanie aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu, pobudzanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności podczas warsztatów ceramicznych, a przede wszystkim dobra zabawa. Kresowa Osada to wioska tematyczna, która serdecznie zaprasza młodych adeptów sztuki malowania na szkle czy kaligrafii, garncarstwa, kowalstwa, sztuki gotowania  i pieczenia oraz pszczelarstwa i bartnictwa. W czasie warsztatów tematycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych mistrzów, mogliśmy poznać tajniki ginących aktualnie zawodów, takich jak  garncarstwo, przyjrzeć się pracy i sami spróbować swoich sił na kole garncarskim czy wykonując małe arcydzieła – malowanie manufaktury  na szkle. Każdy mógł spróbować ulepić swój własny garnek czy figurkę z gliny, malowali na szkle oraz piekli pierniczki. Dzieci bawiły się wyśmienicie, zadowolone i pełne wrażeń z ociąganiem żegnały się z Kresową Osadą. Dobrej zabawie i uśmiechom nie było końca. Ostatnim punktem wycieczki były oczywiście pamiątki, które kupiliśmy w sklepiku.

Wycieczka bardzo nam się podobała, a przygotowane atrakcje wyzwoliły nasze ukryte talenty artystyczne. Warto było spędzić miło czas w Kresowej Osadzie i przenieść się w czasie do lat naszych pradziadków.