Wycieczka klasy IV i V do Parku Linowego do Radawy

W dniu 8 czerwca 2022 roku klasa IV i V uczestniczyła w wycieczce do Parku Linowego do Radawy. Pogoda od godzin porannych dopisała, a dobre humory sprawiły, że cały trud przejścia przez każdą trasę wydawał się błahy.
Głównym celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz popularyzowanie sportów ekstremalnych. Nasi uczniowie pokonali dwie  trasy dostosowane do ich możliwości. Przed tym wyzwaniem obowiązkiem każdego uczestnika było przejście szkolenia z instruktorem parku na temat zasad bezpieczeństwa.  Instruktor Parku Linowego zapoznał uczniów z regulaminem oraz przeszkolił z zakresu posługiwania się sprzętem alpinistycznym. Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. Po kilkugodzinnych zmaganiach wspólne pieczenie kiełbasek i posiłek na łonie natury dał nam chwilę relaksu i wytchnienia.