Zakończenie roku szkolnego

Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (…) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.“

( Zofia Kucówna)

Tymi słowami uczniowie z Samorządu Szkolnego rozpoczęli podziękowania dla Pani Dyrektor, Księdza Proboszcza i Grona Pedagogicznego podczas akademii.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęło się mszą świętą pod przewodnictwem ks. proboszcza. O godz. 10. 00 w hali sportowej zgromadzili się nauczyciele, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście. Pani dyrektor podsumowała pracę uczniów w trudnym – po - pandemicznym roku szkolnym, a następnie wyróżnionym uczniom wręczyła nagrody książkowe  zakupione z funduszu Rady Rodziców.
Głos zabrał Pan Wójt, który życzył nauczycielom i uczniom radosnego wypoczynku, a absolwentom szczęśliwego odnalezienia się w nowej szkolnej rzeczywistości.
Akademię zakończyły słowa wdzięczności skierowane do Pani Dyrektor, Księdza Proboszcza, Opiekunów SU  i Nauczycieli wypowiedziane przez uczniów z kl. VIII, należących do SU;

Za serce, uśmiech dobre słowo,
zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało
i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi
i przekonanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni,
Za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy zawsze na Was liczyć

- dziękujemy Wam Nauczyciele