„Dzień Przedszkolaka to ważna data.
Nie tylko dla dzieci, lecz całego świata. Dzieci są ważne, każdy to powie,
z dziecka wyrośnie dorosły człowiek.
Więc wszystkim dzieciom małym i dużym,
życzyć dziś chcemy długich podróży, spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwa radości i samych słodkości.”

1. września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
    Święto to, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, ma na celu popularyzację wychowania przedszkolnego oraz jego znaczenia w społeczeństwie.
    W tym dniu dzieci w Rokietnicy również świętowały. Czerpiąc radość z tego, że są przedszkolakami: śpiewały, tańczyły, nie zabrakło też zabaw ruchowych. Maluchy miały okazję wykazać się sprytem i zręcznością, był nawet quiz dotyczący znajomości naszego przedszkola, a odpowiedzi na wszystkie pytania padały błyskawicznie.
    Za zaangażowanie i wspólną zabawę wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale, a wraz z życzeniami, drobne upominki.