Laboratoria przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości to największa inwestycja państwa polskiego w historii w nowoczesną edukację! Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu”.
 Więcej informacji  na www.gov.pl/laboratoria

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający w ich rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W ramach otrzymanych funduszy (szkola nasza otrzymała 60 000 zł) zakupiono min.        więcej pod linkiem https://photos.app.goo.gl  (kliknij w link). Z otrzymanych pomocy będziemy korzystać na uroczystościach szkolnych - apele, w szkolnym radiowęźle przy organizowaniu audycji szkolnych oraz na zajęciach technicznych i informatycznych.